Tisztelt Vásárlónk!

Minden igyekezetünkkel azon vagyunk, hogy Önök maximálisan elégedettek legyenek vásárlásukkal kapcsolatban, ezért termékeink kivétel nélkül mind a vonatkozó minőségi előírások, hatályos üvegipari szabványok, általános szabványügyi rendeletek betartása mellett készülnek, azoknak maradéktalanul eleget tesznek (MSZ, EN). Cégünknél mind az alapanyagokra, mind a megmunkálásra vonatkozóan kizárólag a hivatalos tűréshatárokon belüli értékek megengedettek! (https://akvarium-terrarium.hu/minosegi-iranyelvek/)

 

Akváriumokra és terráriumokra vonatkozó
Használati Útmutató

  • Az akváriumok és terráriumok kizárólag édes- és tengervíz tárolására alkalmasak, egyéb folyadékok (pl. vegyszerek, stb.) tárolása nem megengedett, rendeltetésüket tekintve akváriumként és terráriumként működtethetők! A szárazföldi élőlények számára gyártott terráriumok víz tárolására nem alkalmazhatók.
  • A tartó állványzatnak (bútornak) sík felületűnek kell lennie és a feltöltött akvárium súlyát stabilan kell megtartania úgy, hogy az üveg teljes felületén egyenletesen felfeküdjön azon. Az állványzat és az akvárium közé min. 5mm vastag kiegyenlítő réteget kell alkalmazni (polifoam, filc, nikecell, stb.). Helytelen beüzemelésből (alátét hiánya, nem megfelelő kialakítású és/vagy teherbírású állvány), szállításból, mozgatásból, tárolásból, üzemeltetésből származó sérülésekért (törés, repedés, szivárgás, karc, stb.) kizárólag Megrendelő felel.
  • Az üveget – jellege és sajátosságai miatt – fokozottan óvni kell a külső, mechanikai sérülésektől!
  • Nem általunk gyártott akváriumok és terráriumok hátterezését minőségbiztosítási okokból kizárólag Megrendelő saját felelősségére vállaljuk.
  • Gyártó, forgalmazó nem vállal felelősséget a vízszivárgás, párolgás közvetlen vagy közvetett hatásaiért (pl. bútor, szőnyeg, padló elázása), továbbá a gyártásból adódó hiba élővilágra gyakorolt hatásaira, illetve a kapcsolt eszközökön, berendezésekben, felszerelésekben keletkező károkért. Ezen esetleges károk fedezetére javasolt megfelelő biztosítás megkötése.
  • A ragasztás megsértése szivárgáshoz és egyéb káreseményhez vezethet.
  • Az üveget ne tegye ki közvetlen hő hatásának (pl. fűtőeszközök, fényforrások, stb.), emiatt bekövetkezett sérülésekért felelősséget nem vállalunk. Javasolt az ilyen felszereléseket a szellőző fölé elhelyezni, ill. megfelelő távtartókat alkalmazni.
  • Beépített világítással rendelkező terráriumokban maximum 75W teljesítményű izzó használata megengedett. Beépített világítással készített hátterezett terráriumokba víz nem tölthető, mert a háttér képes azt magába szívni, ezzel balesetveszély, zárlatot okozhat!
  • Beépített, átfolyós rendszerű szűrőházaknál figyeljen a betétek megfelelő sorrendjére (a szivattyú felé haladva finomodnak a szűrőanyagok), a rendszeres tisztításra (ne hagyja eltömődni a szűrőközeget), a megfelelő vízszintre, illetve hogy a beömlőnyílásoknál a víz mindig szabadon áramolhasson (pl. nagyobb tárgy elzárhatja azt). Fokozottan ügyeljen, hogy a szivattyú szárazon ne üzemeljen (pl. alacsony vízszint, elzáródás, stb. miatt), mert az annak maradandó károsodását okozhatja.
  • A tetők, ajtók zárását, mozgatását körültekintően kell végezni, hogy az üveglapok ne csapódjanak egymáshoz vagy az akvárium, terrárium oldalához, mert azok sérülését okozhatják. Ilyen sérülések javítása kizárólag térítés ellenében történik.
  • FONTOS!! Az áru épségének ellenőrzése a Megrendelő (Vevő) feladata átvételkor. Minőségi kifogást, reklamációt (pl. karc) utólag nem tudunk elfogadni, így az áru hibátlanságáról átvételkor meggyőződni szíveskedjen! Amennyiben problémát észlel, mindenképp szükséges a Minőségi kifogásról szóló jegyzőkönyv kitöltése (kérje átvételkor, vagy a szállítást végző kollégától), ugyanis ennek elmulasztása esetén, utólag nem áll módunkban panaszát kezelni!
  • Gyártó/szállító felelőssége kiszállításkor a címre érkezésig tart, a tárolás, beüzemelés helyszínéig történő árumozgatás a Megrendelő feladata és felelőssége (bejárás biztosítása, szükséges tárgyi feltételek és munkaerő megléte), akkor is, ha abban segítőként gyártó/szállító is részt vesz.
  • A 10.000,-Ft értéket és a 10kg-ot meghaladó súlyú hibás termék elszállításáról és javításáról Eladó, vagy megbízottja gondoskodik, amennyiben a javítás a helyszínen nem elvégezhető. A javítást megelőzően a gyártó a hibás terméket megvizsgálja és a hiba keletkezésének okát megállapítja. Amennyiben a vizsgálati jegyzőkönyvben rögzített szakvélemény alapján megállapításra kerül, hogy a hiba kétséget kizáróan szakszerűtlen kezelésből, a Használati útmutatóban leírtak be nem tartásából adódik, és egyértelműen a fogyasztó önhibájára vezethető vissza, úgy a gyártó/forgalmazó a szállítási-, javítási-, és vizsgálati díjak megtérítésére tarthat igényt.
  • A megfelelő állványzatról Megrendelő köteles gondoskodni, hibás tartószerkezet miatt (nem megfelelő teherbírás, szintezés, stb.) bekövetkező káreseményért gyártó nem vonható felelősségre!
  • A használat során keletkező karcok az üzemeltetés természetes velejárói, melyekre panaszt nem áll módunkban elfogadni. Jelentéktelen, használatot nem befolyásoló hibára vonatkozóan a Ptk. 6:159. § (2) bekezdésének rendelkezése alapján jótállás, elállás nem érvényesíthető.
  • Az üveg tisztítását nedves szivaccsal, törlőkendővel, ill. kifejezetten erre a célra forgalmazott eszközökkel, tisztítószerekkel végezze. Kerülje a szemcsés és erősen lúgos tisztítószereket. Ne használjon olyan durva tárgyakat, amik megkarcolhatják az üveget. A hátterezett felületeket dörzsölni, súrolni tilos, felületük károsodhat! Dörzsölés és vegyszerek hatására a felület (mintázat) lekopik.

 

JÓTÁLLÁS            (Általános feltételek)        

A fogyasztási cikk (a továbbiakban: termék) beüzemelése, használatának megkezdése előtt feltétlenül olvassa el a jótállási jegyet és a termékhez mellékelt Használati útmutatót!

Fogyasztó: a szakmája, önálló foglalkozása vagy üzleti tevékenysége körén kívül eljáró természetes személy (Ptk. 8:1. §. (1) bek.
Vállalkozás (nem fogyasztó): aki a fogyasztókat ténylegesen vagy potenciálisan érintő tevékenységét önálló foglalkozásával vagy gazdasági tevékenységével összefüggő célok érdekében végzi.

  1. A fogyasztó és vállalkozás között létrejött szerződéssel megvásárolt termékekhez kapcsolódó, jogszabályban kötelezően előírt jótállás időtartama 1 év.
  2. A nem fogyasztó és vállalkozás között létrejött szerződéssel megvásárolt termékekhez kapcsolódóan a Ptk. rendelkezései az irányadóak.
  3. Jótállási igénye alapján a jogosult választása szerint kijavítást vagy kicserélést igényelhet, kivéve, ha a választott jótállási igény teljesítése lehetetlen, vagy ha az a kötelezettnek – másik jótállási igény teljesítésével összehasonlítva – aránytalan többletköltséget eredményezne, figyelembe véve a szolgáltatás hibátlan állapotban képviselt értékét, a szerződésszegés súlyát és a jótállási igény teljesítésével a jogosultnak okozott érdeksérelmet; vagy az ellenszolgáltatás arányos leszállítását igényelheti, a hibát a kötelezett költségére maga kijavíthatja vagy mással kijavíttathatja, vagy a szerződéstől elállhat, ha a kötelezett a kijavítást vagy a kicserélést nem vállalta, e kötelezettségének a törvényben foglaltak szerinti feltételekkel nem tud eleget tenni, vagy ha a jogosultnak a kijavításhoz vagy kicseréléshez fűződő érdeke megszűnt. Ilyenkor a termék vételára visszajár a fogyasztónak.
  4. Jelentéktelen hiba miatt elállásnak nincs helye. A kijavítást vagy kicserélést – a dolog tulajdonságaira és a jogosult által elvárható rendeltetésére figyelemmel – megfelelő határidőn belül, a jogosult érdekeit kímélve kell elvégezni.
  5. A jótállásból eredő jogok a jótállási jeggyel érvényesíthetőek, amelynek nem tehető feltételévé a fogyasztási cikk felbontott csomagolásának a fogyasztó általi visszaszolgáltatása. A jótállási jegy szabálytalan kiállítása vagy a jótállási jegy fogyasztó rendelkezésére bocsátásának elmaradása a jótállás érvényességét nem érinti. Amennyiben a jótállási jegyet a fogyasztó részére nem adják át, a szerződés megkötését bizonyítottnak kell tekinteni akkor is, ha a fogyasztó az ellenérték megfizetését igazoló bizonylatot, nyugtát vagy számlát bemutatja. Ebben az esetben a jótállásból eredő jogok az ellenérték megfizetését igazoló bizonylattal (pl. számlával, nyugtával) érvényesíthetőek.
  6. A jogosult a választott jótállási igényről másikra térhet át. Az áttéréssel okozott költséget köteles a kötelezettnek megfizetni, kivéve, ha az áttérésre a kötelezett adott okot, vagy az áttérés egyébként indokolt volt.
  7. A jogosult a hiba felfedezése után késedelem nélkül köteles a hibát a kötelezettel közölni. Fogyasztó és vállalkozás közötti szerződés esetén a hiba felfedezésétől számított két hónapon belül közölt hibát késedelem nélkül közöltnek kell tekinteni. A közlés késedelméből eredő kárért a jogosult felelős.
  8. A jótállási határidő a megvásárolt termék vevő részére történő átadásának napjával kezdődik. Ha a termék üzembe helyezését a vállalkozás vagy annak megbízottja végzi, a jótállás időtartama a termék üzembe helyezése napjával kezdődik, ennek dátumát a jótállási jegyen rögzítették. Ha a jogosult a terméket a termék jogosult részére történő átadástól számított hat hónapon túl helyezteti üzembe, akkor a jótállási határidő kezdő időpontja a terméknek a jogosult részére történő átadásának napja. A jótállási határidő elmulasztása – a (9) pontban írt kivétellel – jogvesztéssel jár.
  9. A jótállási igény a jótállási határidőben érvényesíthető. A jótállási igény érvényesíthetőségének határideje a felek között létrejött szerződés teljesítésétől, vagyis a fogyasztási cikk fogyasztó részére történő átadásától vagy az üzembe helyezésének napjával kezdődik és a termék árától és besorolásától függően 1,2, vagy 3 évig tart.
  10. Ha a jótállásra kötelezett kötelezettségének a jogosult felhívására – meg- felelő határidőben – nem tesz eleget, a jótállási igény a felhívásban tűzött határidő elteltétől számított három hónapon belül akkor is érvényesíthető bíróság előtt, ha a jótállási idő már eltelt. E határidő elmulasztása jogvesztéssel jár.
  11. A termék kijavítása esetén a jótállás időtartama meghosszabbodik a javításra átadás napjától kezdve azzal az idővel, amely alatt a jogosult a terméket a hiba miatt rendeltetésszerűen nem használhatta. A terméknek a kicseréléssel vagy a kijavítással érintett részére a jótállási igény elévülése újból kezdődik. Ezt a szabályt kell alkalmazni arra az esetre is, ha a kijavítás következménye- ként új hiba keletkezik.
  12. A jótállási igényt a szolgáltatott dolog minden olyan hibája miatt határidőben érvényesítettnek kell tekinteni, amely a megjelölt hibát előidézte. Ha a jogosult a jótállási igényét a dolognak – a megjelölt hiba szempontjából – elkülöníthető része tekintetében érvényesíti, a jótállási igény a dolog egyéb részeire nem minősül érvényesítettnek.
  13. A jótállási kötelezettség teljesítésével kapcsolatos költségek a kötelezettet terhelik.
  14. Ha a dolog meghibásodásában a jogosultat terhelő karbantartási kötelezettség elmulasztása is közrehatott, a jótállási kötelezettség teljesítésével felmerült költségeket közrehatása arányában a jogosult köteles viselni, ha a dolog karbantartására vonatkozó ismeretekkel rendelkezett, vagy ha a kötelezett e tekintetben tájékoztatási kötelezettségének eleget tett.
  15. Kicserélés vagy elállás esetén a jogosult nem köteles a dolognak azt az értékcsökkenését megtéríteni, amely a rendeltetésszerű használat következménye.
  16. A jótállásra kötelezett vállalkozás mentesül a jótállási kötelezettség alól, ha bizonyítja, hogy a hiba oka a teljesítés után keletkezett.
  17. A jótállás a fogyasztó jogszabályból eredő jogait – így különösen, de nem kizárólagosan a kellék- és termékszavatossági, illetve kártérítési jogait – nem érinti.
  18. Kijavítás iránti igény teljesítésekor a vállalkozásnak vagy – a javítószolgálatnál közvetlenül érvényesített kijavítás iránti igény esetén – a javítószolgálatnak a jótállási jegyen vagy ahhoz csatoltan fel kell tüntetnie:
    a). a kijavítás iránti igény bejelentésének és a kijavításra történő átvételnek az időpontját, valamint gépjármű esetében a kilométeróra állását,
    b). a hiba okát és a kijavítás módját, továbbá
    c). a fogyasztási cikk fogyasztó részére történő visszaadásának időpontját, valamint gépjármű esetében a kilométeróra állását.
    A kijavítást vagy kicserélést – a dolog tulajdonságaira és a jogosult által elvárható rendeltetésére figyelemmel – megfelelő határidőn belül, a fogyasztó érdekeit kímélve kell elvégezni. A fogyasztó a választott jogáról másikra térhet át. Az áttéréssel okozott költséget köteles a vállalkozásnak megfizetni, kivéve, ha az áttérésre a vállalkozás adott okot, vagy az áttérés egyébként indokolt volt. A fogyasztó a kijavítás iránti igényét választása szerint a vállalkozás székhelyén, bármely telephelyén,fióktelepén és a vállalkozás által a jótállási jegyen feltüntetett javítószolgálatnál közvetlenül is érvényesítheti. A kijavítás során a termékbe kizárólag új alkatrész építhető be.
  19. Kicserélés iránti igény teljesítésekor a vállalkozásnak a jótállási jegyen fel kell tüntetnie a kicserélés tényét és időpontját.
  20. A vállalkozásnak törekednie kell arra, hogy a kijavítást vagy kicserélést legfeljebb tizenöt napon belül elvégezze. Ha a kijavítás vagy a kicserélés időtartama a tizenöt napot meghaladja, akkor a vállalkozás legkésőbb a 15. napon a fogyasztót tájékoztatni köteles a kijavítás vagy a csere várható időtartamáról. A tájékoztatás a fogyasztó előzetes hozzájárulása esetén, elektronikus úton vagy a fogyasztó általi átvétel igazolására alkalmas más módon történik. Ha a fent megjelölt jótállási időtartam alatt a fogyasztási cikk első alkalommal történő javítása során a vállalkozás részéről megállapítást nyer, hogy a fogyasztási cikk nem javítható, a fogyasztó eltérő rendelkezése hiányában a vállalkozás köteles a fogyasztási cikket nyolc napon belül kicserélni. Ha a fogyasztási cikk cseréjére nincs lehetőség, a vállalkozás köteles a fogyasztó által bemutatott, a fogyasztási cikk ellenértékének megfizetését igazoló bizonylaton, nyugtán, számlán feltüntetett vételárat nyolc napon belül a fogyasztó részére visszatéríteni. Ez a szabály az elektromos kerékpárra, elektromos rollerre, quadra, motorkerékpárra, segédmotoros kerékpárra, személygépkocsira, lakóautóra, lakókocsira, utánfutós lakókocsira, utánfutóra, motoros vízi járműre nem vonatkozik. Ha a fogyasztási cikk kijavítására a kijavítási igény vállalkozás részére való közlésétől számított harmincadik napig nem kerül sor, – a fogyasztó eltérő rendelkezése hiányában – a vállalkozás köteles a fogyasztási cikket a harmincnapos határidő eredménytelen elteltét követő nyolc napon belül kicserélni. Ha a fogyasztási cikk cseréjére nincs lehetőség, a vállalkozás köteles a fogyasztó által bemutatott, a fogyasztási cikk ellenértékének megfizetését igazoló bizonylaton, nyugtán, számlán feltüntetett vételárat a harmincnapos kijavítási határidő eredménytelen elteltét követő nyolc napon belül a fogyasztó részére visszatéríteni. Ez a szabály az elektromos kerékpárra, elektromos rollerre, quadra, motorkerékpárra, segédmotoros kerékpárra, személygépkocsira, lakóautóra, lakókocsira, utánfutós lakókocsira, utánfutóra, motoros vízi járműre nem vonatkozik.
    Ha a jótállási jegyen rögzített jótállási időtartam alatt a fogyasztási cikk három alkalommal történő kijavítást követően ismét meghibásodik – a fogyasztó eltérő rendelkezése hiányában -, valamint ha a fogyasztó a vonatkozó jogszabályok alapján nem igényli a vételár arányos leszállítását, és a fogyasztó nem kívánja a fogyasztási cikket a vállalkozás költségére kijavítani vagy mással kijavíttatni, a vállalkozás köteles a fogyasztási cikket nyolc napon belül kicserélni. Ha a fogyasztási cikk kicserélésére nincs lehetőség, a vállalkozás köteles a fogyasztó által bemutatott, a fogyasztási cikk ellenértékének megfizetését igazoló bizonylaton, nyugtán, számlán feltüntetett vételárat nyolc napon belül a fogyasztó részére visszatéríteni. Ez a szabály az elektromos kerékpárra, elektromos rollerre, quadra, motorkerékpárra, segédmotoros kerékpárra, személygépkocsira, lakóautóra, lakókocsira, utánfutós lakókocsira, utánfutóra, motoros vízi járműre nem vonatkozik. Ha a fogyasztó a fogyasztási cikk meghibásodása miatt a vásárlástól (üzembe helyezéstől) számított három munkanapon belül érvényesít csereigényt, a vállalkozás nem hivatkozhat aránytalan többletköltségre, hanem köteles a fogyasztási cikket kicserélni, feltéve, hogy a meghibásodás a rendeltetésszerű használatot akadályozza.
  21. A rögzített bekötésű, illetve a 10 kg-nál súlyosabb, vagy tömegközlekedési eszközön kézi csomagként nem szállítható terméket – a járművek kivételével – az üzemeltetés helyén kell megjavítani. Ha a kijavítás az üzemeltetés helyén nem végezhető el, a le- és felszerelésről, valamint az el- és visszaszállításról a vállalkozás, vagy – a javítószolgálatnál közvetlenül érvényesített kijavítás iránti igény esetén – a javítószolgálat gondoskodik.
  22. Ha a jogosult a termék meghibásodása miatt a vásárlástól (üzembe helyezéstől) számított három munkanapon belül érvényesít csereigényt, a vállalkozás nem hivatkozhat a Polgári Törvénykönyvről szóló 2013. évi V. törvény 6:159. § (2) bekezdés a) pontja értelmében aránytalan többletköltségre, hanem köteles a terméket kicserélni, feltéve, hogy a meghibásodás a rendeltetésszerű használatot akadályozza.
  23. A jótállási felelősségvállalás – különösen, de nem kizárólag – az alábbi esetkörökre nem terjed ki:
    a). szakszerűtlen üzembe helyezés, ha az üzembe helyezést nem a vállalkozás vagy annak megbízottja végezte el, továbbá ha a szakszerűtlen üzembe helyezés nem a használati-kezelési útmutató hibájára vagy hiányára vezethető vissza,
    b). nem rendeltetésszerű használat, a használati-kezelési útmutatóban foglaltak figyelmen kívül hagyása
    c). megfelelő karbantartás hiánya, elmaradása (karbantartási kötelezettség)
    d). helytelen tárolás, szállítás, kezelés, rongálás,
    e). amennyiben a hibát elemi kár, természeti csapás okozta.
  24. A kötelező karbantartási kötelezettséggel felmerülő költségek a fogyasztót terhelik! Ha a dolog meghibásodásában a fogyasztót terhelő karbantartási kötelezettség elmulasztása is közrehatott, a jótállási kötelezettség teljesítésével felmerült költségeket közrehatása arányában a fogyasztó köteles viselni, ha a dolog karbantartására vonatkozó ismeretekkel rendelkezett, vagy ha a vállalkozás e tekintetben tájékoztatási kötelezettségének eleget tett.
  25. Fogyasztói jogvita esetén a fogyasztó a megyei (fővárosi) kereskedelmi és iparkamarák által működtetett bármelyik békéltető testületnél eljárást kezdeményezhet.
  26. A vállalkozás a fogyasztó nála bejelentett szavatossági vagy jótállási igényéről jegyzőkönyvet köteles felvenni a 19/2014. (IV. 29.) NGM rendelet szerint, amelyben rögzíti
    a) a fogyasztó nevét, címét, valamint nyilatkozatát arról, hogy hozzájárul a jegyzőkönyvben rögzített adatainak a rendeletben meghatározottak szerinti kezeléséhez,
    b) a fogyasztó és vállalkozás közötti szerződés keretében eladott ingó dolog megnevezését, vételárát,
    c) a szerződés vállalkozás általi teljesítésének időpontját,
    d) a hiba bejelentésének időpontját,
    e) a hiba leírását,
    f) jótállási igénye alapján a fogyasztó által érvényesíteni kívánt jogot, továbbá
    g) a (23) pont szerinti eset kivételével a jótállási igény rendezésének módját vagy az igény, illetve az alapján érvényesíteni kívánt jog elutasításának indokát.
  27. Ha a vállalkozás jótállási kötelezettségének a fogyasztó által érvényesíteni kívánt jogtól eltérő módon tesz eleget, ennek indokát a jegyzőkönyvben meg kell adni. A jegyzőkönyvnek tájékoztatást kell tartalmaznia arról, hogy fogyasztói jogvita esetén a fogyasztó a megyei (fővárosi) kereskedelmi és iparkamarák által működtetett békéltető testület eljárását is kezdeményezheti. A jegyzőkönyv másolatát haladéktalanul, igazolható módon a fogyasztó rendelkezésére kell bocsátani.
  28. Ha a vállalkozás a fogyasztó jótállási igényének teljesíthetőségéről annak bejelentésekor nem tud nyilatkozni, álláspontjáról – az igény elutasítása esetén az elutasítás indokáról és a békéltető testülethez fordulás lehetőségéről is – öt munkanapon belül, igazolható módon köteles értesíteni a fogyasztót.
  29. A vállalkozás a fogyasztó jótállási igényéről felvett jegyzőkönyvet az annak felvételétől számított három évig köteles megőrizni, és azt az ellenőrző hatóság kérésére bemutatni.
  30. A jótállási igény bejelentése nem minősül a fogyasztóvédelemről szóló törvény szerinti panasznak.
  31. A vállalkozásnak törekednie kell arra, hogy a kijavítást vagy kicserélést legfeljebb tizenöt napon belül elvégezze. Ha a kijavítás vagy kicserélés időtartama a tizenöt napot meghaladja, akkor a vállalkozás a fogyasztót tájékoztatni köteles a kijavítás vagy a csere várható időtartamáról. A tájékoztatás a fogyasztó előzetes hozzájárulása esetén, elektronikus úton vagy a fogyasztó általi átvétel igazolására alkalmas más módon történik.
  32. Kijavításra vagy – a (23) pont szerinti esetben – a jótállási igény teljesíthetőségének vizsgálata érdekében az ingó dolgot elismervény ellenében kell átvenni, amelyen fel kell tüntetni
    a) a fogyasztó nevét és címét,
    b) a dolog azonosításához szükséges adatokat,
    c) a dolog átvételének időpontját, továbbá
    d) azt az időpontot, amikor a fogyasztó a kijavított dolgot átveheti.
  33. A (27) pontban előírtak a jótállási igényről felvett jegyzőkönyvben is teljesíthetők.

 

Bizonyos termékek esetén a gyártó kötelező jótállásnál hosszabb jótállási időt is felajánlhat (önként vállalt jótállás).
Érték-csökkentett termék esetén a jótállás korlátozása csak az értékcsökkenés indoklásában (leírásban) feltüntetett hibákra vonatkozik, a termék egyéb részeire az általános jótállási feltételek érvényesek.